Panasonic ERA-6AED512V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 5.1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-6AED512V25,5675KTape & Reel
3h
LCSCC4911516555
12h
TMEERA6AED512V05K
15h
TTIERA-6AED512V020KTape & Reel
5h
NewarkERA6AED512V020KCut Tape
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-05-29
相关零件
Yageo GroupRT0805DRD075K1L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 5.1kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERA-6AED472V
Res Thin Film 0805 4.7K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED4751V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 4750 OHM
Yageo GroupRT0805DRD075K11L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 5.11kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRD074K75L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 4750ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6RBD5101V
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 5100 OHM
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AED512V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 5.1kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 5100½, 0.5%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/8W 0805