Panasonic ERA-6AEB9093V
Res Thin Film 0805 909K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-66.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07909KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 909kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB8453V
Res Thin Film 0805 845K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AEB8253V
Res Thin Film 0805 825K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0805 866K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07820KL
Res Thin Film 0805 820K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 887000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 909000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB9093V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 909kOhm 0.125W 1/8W
Resistor, metal film, SMD 0805 (2012), 909 kΩ, 0.125 W, ±0.1 %, ERA6AEB9093V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 909000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 909KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
ERA Series 0805 909 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Thin Film Resistors - SMD 0805 909Kohm 0.1% 25ppm
Panasonic ERA6AEB9093V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 909K, 0.125W, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 909kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolera
RESISTOR, 0805, 909K, 0.1%, 0.125W; Resistance:909kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:ERA