Panasonic ERA-6AEB8870V
Res Thin Film 0805 887 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
PanasonicERA-6AEB9310V
Res Thin Film 0805 931 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA6AEB8450V
Res Thin Film 0805 845 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRT0805BRD07953RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 953Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07825RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 825Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 820Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB911V
Res Thin Film 0805 910 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 887ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB8870V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 887Ohm 0.125W 1/8W
ERA-6A Series 0805 887 Ohm ±0.1% 0.125 W SMT ±25ppm/°C Thin Film Resistor
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 887OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 887½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB8870V - High Precision Chip Resistors
RES, 887R, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 887ohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toleran