Panasonic ERA-6AEB6810V
Res Thin Film 0805 681 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Newark
Master Electronics
Introduction Date2011-03-24
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07681RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 681Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB7320V
Res Thin Film 0805 732 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB621V
Res Thin Film 0805 620 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB681V
Res Thin Film 0805 680 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07680RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 620Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 681ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 681Ohm 0.125W 1/8W
ERA Series 0805 681 Ohm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 681OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 681½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB6810V - High Precision Chip Resistors
RES, 681R, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 681ohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toleran
Res, 681R, 0.1%, 0.125W, Metal Film/0805; Resistance:681Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Resistor Type:High Reliability Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB6810V
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 681 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805