Panasonic ERA-6AEB5363V
Res Thin Film 0805 536K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07499KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 499kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07510KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 510kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 560kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB4993V
Res Thin Film 0805 499K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB514V
Res Thin Film 0805 510K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AEB4873V
Res Thin Film 0805 487K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 536000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB5363V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 536kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 536000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 536KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
SMD Thin film resistor 0805 536K (Reel)
RS APAC
Panasonic ERA6AEB5363V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 536K, 0.125W, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 536kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolera