Panasonic ERA-6AEB4642V
Res Thin Film 0805 46.4K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Molded SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
3 个月趋势:
-0.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
Introduction Date2012-12-10
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD0746K4L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 46400ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB513V
Res Thin Film 0805 51K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB4222V
Res Thin Film 0805 42.2K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD0747K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 47500ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0749K9L
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0805B47KE
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 46400ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB4642V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 46400½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 46.4KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
ERA-6A Series 0805 46.4 kOhm ±0.1% 0.125 W SMT ±25ppm/°C Thin Film Resistor
Panasonic ERA6AEB4642V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 46K4, FULL REEL, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 46.4kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance T