Panasonic ERA-6AEB3481V
Res Thin Film 0805 3.48K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD073K48L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 3.48kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD073K3L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 3.3kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD073K16L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 3.16kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB3321V
Res Thin Film 0805 3.32K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3320ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3480ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB3481V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 3480½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 3.48KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
ERA Series 0805 3.48 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Panasonic ERA6AEB3481V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 3K48, FULL REEL, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.48kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance T
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3.48 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805