Panasonic ERA-6AEB2743V
Res Thin Film 0805 274K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2012-02-21
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07274KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 274kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB2493V
Res Thin Film 0805 249K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB3013V
Res Thin Film 0805 301K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07300KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 300kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB304V
Res Thin Film 0805 300K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 274000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB2743V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 274kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 274000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0805 274 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Panasonic ERA6AEB2743V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 274K, 0.125W, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 274kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolera
RESISTOR, 0805, 274K, 0.1%, 0.125W; Resistance:274kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:ERA