Panasonic ERA-6AEB2550V
Res Thin Film 0805 255 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Farnell
Master Electronics
3 个月趋势:
-1.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07255RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 255Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB2800V
Res Thin Film 0805 280 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB2370V
Res Thin Film 0805 237 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0805 274 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07280RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 280ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 274ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 255ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor,Chip,0805,1/8W, 0.1% 255ohm, 0.1%, 7 Reel
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 255Ohm 0.125W 1/8W
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 255OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 255½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB2550V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 255R, FULL REEL, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 255ohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tol