Panasonic ERA-6AEB1913V
Res Thin Film 0805 191K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Future ElectronicsERA-6AEB1913V5,0005KTape & Reel
UnikeyICERA-6AEB1913V5,0005KTape & Reel
4h
TMEERA6AEB1913V05K
18h
TTIERA-6AEB1913V05KTape & Reel
23h
NewarkERA6AEB1913V05KTape & Reel
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07191KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 191kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB2053V
Res Thin Film 0805 205K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB2103V
Res Thin Film 0805 210K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07200KL
Res Thin Film 0805 200K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0805 182K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-6AEB204V
Res Thin Film 0805 200K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 191000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1913V
ERA Series 0805 191 kOhm ±0.1% 0.125 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 191000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB1913V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 191K, 0.125W, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 191kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolera
RESISTOR, 0805, 191K, 0.1%, 0.125W; Resistance:191kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:ERA