Panasonic ERA-6AEB1910V
Res Thin Film 0805 191 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-6AEB1910V14,9605KTape & Reel
9h
Abacus TechnologiesERA6AEB1910V24,091
1d
TMEERA6AEB1910V05K
11h
TTIERA-6AEB1910V05KTape & Reel
14h
NewarkERA6AEB1910V05KTape & Reel
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07191RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 191ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB2100V
Res Thin Film 0805 210 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0805BRD07180RL
Res Thin Film 0805 180 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 205ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB201V
Res Thin Film 0805 200 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB2050V
Res Thin Film 0805 205 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 191ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1910V
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 191OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 191½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB1910V - High Precision Chip Resistors
RES, 0805, 191R, 0.125W, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 191ohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toleran