Panasonic ERA-6AEB163V
Res Thin Film 0805 16K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
element14 APAC
Newark
element14
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-05-29
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD0716KL
Res Thin Film 0805 16K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA6AEB1472V
Res Thin Film 0805 14.7K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB1742V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 17400ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 15800ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0715KL
Res Thin Film 0805 15K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805BRD0717K4L
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 17.4kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 16000Ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 16000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0805 1/8W 16Kohms
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.5 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0805 Resistor type: Metal Thin Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 100 V Resistance: 16 kOhm
RES, 16K, 0.1%, FULL REEL, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 16kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toler
Res, Metal Film (Thin Film), 16K, 0.1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:16Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film) Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB163V