Panasonic ERA-6AEB1403V
Res Thin Film 0805 140K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
3 个月趋势:
-4.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07140KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 140kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB1433V
Res Thin Film 0805 143K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07150KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 150kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0805 133K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-6AEB154V
Res Thin Film 0805 150K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB134V
Res Thin Film 0805 130K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB1273V
Res Thin Film 0805 127K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 140000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 140kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 140000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
0805 140K Ohms 0.1% 25PPM Thin Film Resistor
Panasonic ERA6AEB1403V - High Precision Chip Resistors
RES, 140K, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 140kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolera
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 140 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805