Panasonic ERA-6AEB1243V
Res Thin Film 0805 124K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07124KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 124kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07113KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 113kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0805 133K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 115000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 124000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1243V
Resistor, metal film, SMD 0805 (2012), 124 kΩ, 0.125 W, ±0.1 %, ERA6AEB1243V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 124000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0805 124Kohm 0.1% 25ppm
Panasonic ERA6AEB1243V - High Precision Chip Resistors
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 124 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805