Panasonic ERA-3AED5361V
0603 Thin Film Chip Resistor / 0603 SMD Resistor, 0.5%, 25PPM, 5, 360 Ohm
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.03%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603DRD074K99L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 4.99kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD075K11L
Res Thin Film 0603 5.11K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED4991V
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603DRE074K99L
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3RBD5101V
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD5601V
Res Thick Film 0603 5.6K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 5360ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Metal Film 0603 5.36K Ohm 0.5% 1/10W 25ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA3AED5361V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 5360½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/10W 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 5.36kOhm ±25ppm/C