Panasonic ERA-3AED163V
0603 Thin Film Chip Resistor / 0603 SMD Resistor, 0.5%, 25PPM, 16, 000 Ohm
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Arrow ElectronicsERA-3AED163V10,0005525
UnikeyICERA-3AED163V52,6535KTape & Reel
15h
TTIERA-3AED163V020KTape & Reel
19h
NewarkERA3AED163V020KCut Tape
Onlinecomponents.comERA-3AED163V05KBulk
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Panasonic
Master Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2008-03-19
相关零件
Yageo GroupRT0603DRD0715K4L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15400ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603DRD0717K4L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 17.4kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRD0714K7L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 14700ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3RBD1602V
Res Thick Film 0603 16K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-PB3D1602V
Res Thick Film 0603 16K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 15K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 16000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA3AED163V
ERA-3A FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 16kOhm 0.1W 1/10W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 16000½, 0.5%, 0603, RoHS