Panasonic ERA-2AED821X
Res Thin Film 0402 820 Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
Farnell
element14 APAC
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERA-2AED751X
Res Thin Film 0402 750 Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RHD8200X
Res Thick Film 0402 820 Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Yageo GroupRC0402DR-07820RL
63mW Thick Film Resistors ±0.5% ±100ppm/℃ 820Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-2RHD7500X
Res Thick Film 0402 750 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0402DRE07806RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 806ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402DRE07787RL
Res Thin Film 0402 787 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 820ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thin Film Resistor,Chip,0402,1/16W, 0.5% 820 ohm
ERA-2A FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 820Ohm 0.063W 1/16W
SMD Thin Film Res. 0402 0,063W 0,5% 820R
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.063W, 820½, 0.5%, 0402, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/16W 0402
RES, 820R, 0.063W, 0402, METAL FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 820ohm; Product Range: ERA2A Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance