Panasonic ERA-2AEB243X
Res Thin Film 0402 24K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
TME
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.80%
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-06
相关零件
Yageo GroupRT0402BRD0724KL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 24kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0722KL
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 22kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0726K1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 26100ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 24900ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 24kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 24000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thin Film Resistor,Chip,0402,1/16W, 0.1% 24k ohm
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.063W, 24000½, 0.1%, 0402, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0402 24 kOhm 0.063 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Thin Film Resistors - SMD 0402 1/16W 24Kohms
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERA-2A 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 24kOhm ±25ppm/C
RES, 24K, 0.1%, 0.063W, 0402, METAL FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 24kohm; Product Range: ERA2A Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tole