Panasonic ELLCTV5R6N
Ind Power Choke Shielded Wirewound 5.6uH 30% 100KHz 4.9A Embossed Carrier T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页13 年前
Newark
Electro Sonic
Panasonic SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ELLCTV5R6N 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-01-16
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2019-09-25
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENNS12575T5R6NN
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 30% 100KHz 6.36A 0.014Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 30% 100KHz Ferrite 6.1A 10.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A 0.0228Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 30% 100KHz Ferrite 6.3A 0.0183Ohm DCR 3939 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A 0.016Ohm DCR 4949 T/R
TAIYO YUDENNS12555T6R0NN
Inductor Power Shielded Wirewound 6uH 30% 100KHz 5.6A 0.0168Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 5.6uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
CHOKE, 12X12X4.5MM, 5.6UH, POWER; Inductance: 5.6µH; RMS Current (Irms): 4.9A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): -; Product Range: -; Power Inductor Case: 12mm x 12mm x 4.5mm; DC Resistance Max: 0.011o
CHOKE, POWER, 12X12X4.5MM, 5.6UH; Inductance:5.6µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.011ohm; DC Current Rating:4.9A; Self Resonant Frequency:100kHz; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); DC Current Max:4.9A; Inductor Type:Choke; Package / Case:12 x 12; Resistance:11mohm; Resonant Frequency:100kHz; Series:V