Panasonic ELJPB121KF
Ind Power Chip Molded Wirewound 120uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 130mA 1812 T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页13 年前
Newark
Electro Sonic
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ELJPB121KF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-01-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2014-09-30
LTD Date2015-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
描述
1812 Chip Inductor, PB Series, WireWound 120uH 10%, 4.5 ohm, 130mA, T&R
120μH Unshielded Wirewound Inductor 130mA 4.5Ohm Max 1812 (4532 Metric)
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
INDUCTOR, 1812, 120µH, 10%, 130MA; Inductance:120µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:4.5ohm; Q Factor:20; DC Current Rating:130mA; Self Resonant Frequency:5.5MHz; Q Test Frequency:796kHz; Inductor Case Style:1812 [4532 Metric]; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.6mm