Panasonic EEV-TG2A330P
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 4141
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页21 年前
DigiKey
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2010-11-30
LTD Date2011-03-31
相关零件
PanasonicEEV-TG1K330P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 80V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFK2A330P
Panasonic EEEFK2A330P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-TG1K330UP
Cap Aluminum 33uF 80V 20% (8 X 10.2mm) SMD 1.3 Ohm 70mA 2000h 125°C T/R
Cornell DubilierAFK336M2AG24T-F
-55 °C to 105 °C, SMT Aluminum Electrolytic Capacitors - Lowest E.S.R., 105 °C 33µF 100V
Cornell DubilierAFK336M80F24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 80V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierAHA336M2AG24T-F
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (10 X 10.2mm) SMD 9 Ohm 65mA 2000h 105C Automotive T/R
描述
CAP ELECT 33UF 100V TG SMD