Panasonic EEV-FK1H681M
Cap Aluminum 680uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.073 Ohm 1610mA 2000h 105°C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页10 年前
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
TME
Panasonic SCT
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+300%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Cornell DubilierAFK687M50P44T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEVFK1J681M
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEEFK1J681AM
PanasonicEEE-FK1H681AM
Panasonic EEEFK1H681AM - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUCD1J681MNQ1MS
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 5000H 18(DIA)X16.5, 680UF 63 VDC, CD SERIES
描述
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Panasonic EEVFK1H681M - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
EEV-FK Series 50 V 680 uF Ø 16 x 16.5 mm 105°C SMT Aluminum Electrolytic Cap
680uF 50V 1.208A@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors, 50V, 680µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Surface Mount, 6767
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680Uf, 50V, 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:680Μf; Voltage(Dc):50V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Fk Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEV-FK1H681M.