Panasonic EEHZA1V680XP
Cap Aluminum 68uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.035 Ohm 2000mA 5000 hr 105°C Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,186
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 mΩ
35 mΩ
35 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
Ripple Current
2 A
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEH-ZC1V680XP
Panasonic EEHZC1V680XP - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-FR1E680
Cap Aluminum 68uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEEFK1V680XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUCD1V680MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
WF Series 68 uF 25 V 105°C Ø8 x 6.2 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Cornell DubilierAVE686M35X16T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 68uF 35V 85C Case 6. 3 x 7.7
描述
Avnet Japan
SMD Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor, 68uF, 35V, 20%
Panasonic EEHZA1V680XP - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
35V ±20% 68uF SMD,D6.3xL7.7mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, HYBRID AL LYTIC CAP, SMT ZA SERIES, 105C
Aluminum Polymer Capacitors AEC_D6.3X7.7MM_SM 68µF ±20% 35V Ф6.30 x 7.70mm 35mΩ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2626
ZA Series 35 V 68 uF Ø 6.3 x 7.7 mm Surface Mount Polymer Chip Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 20%, 35V, Smd; Capacitance:68Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; Product Range:za Series; Ae Capacitor Case:radial Can - Smd; Esr:0.035Ohm; Diameter:6.3Mm; Height:7.7Mm Rohs Compliant: Yes