Panasonic EEH-ZA1E560P
Cap Aluminum 56uF 25V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.05 Ohm 1300mA 5000 hr 105°C Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
Upverter
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEH-ZC1E560P
Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors, 56µF, 25V, -55 to 125¡C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 56UF 25 V DC, CD SERIES 2000H 6.3(DIA.)X5.8MM
Panasonic20SVPF56MX
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 56 uF, 20 V, Radial Can - SMD, 0.03 ohm
Panasonic25SVPF56M
Cap Aluminum Polymer 56uF 25VDC 20%( 6.3 X 5.9mm) SMD 0.03 Ohm 2800mA 5000h 105C T/R
United Chemi-ConEMVA250ADA560MF55G
Cap Aluminum Lytic 56uF 25V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 66mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Wurth Elektronik865080443008
WCAP-ASLI Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
Avnet Japan
Panasonic EEHZA1E560P - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
25V ㊣20% 56uF SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS
SMD Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, HYBRID AL LYTIC CAP, SMT ZA SERIES, 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Surface Mount, 2626
ZA Series 25 V 56 uF Ø 6.3 x 5.8 mm Surface Mount Polymer Chip Capacitor
CAP, ALU ELEC, HYBRID, 56UF, 25V, RADIAL; Capacitance:56µF; Voltage Rating:25V; Product Range:ZA Series; Capacitance Tolerance:± 20%; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; ESR:0.05ohm; Lifetime @ Temperature:10000 hours @ 105°C; RoHS Compliant: Yes