Panasonic EEETG1V101P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 35V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页10 年前
Newark
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic EEETG1V101P 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-08-25
相关零件
PanasonicEEETQV101XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TQ 35V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMHB350ADA101MHA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20%( 8 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 240mA 2000h 125C Automotive T/R
United Chemi-ConEMHB250ADA101MHA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 8 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 240mA 2000h 125C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVH350ADA101MJA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20%( 10 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 296mA 2000h 125C Automotive T/R
PanasonicEEEFK1E101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1V101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.3 Ohm 270mA 2000h 125C Automotive T/R
Panasonic EEETG1V101P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
EEE-TG Series 35 V 100 uF Ø 10 x 10.2 mm 125 °C SMT Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor,Alum Electrolytic,Cap 100 uF,Tol 20%,Vol-Rtg 35 VDC,SMT,10x10.2,CT
Aluminum Electrolytic Capacitors, 35V, 100µF, -40¡C to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 4141
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 20%, 35V, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:0.3Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:Tg Series Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEE-TG1V101P.