Panasonic EEE-FP1V331AV
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 35V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页7 年前
Panasonic
JRH Electronics
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2012-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
描述
Panasonic EEEFP1V331AV - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Cap Aluminum 330uF 35V 20% (10 X 10.2mm) Cylindrical 1190mA 2000hr 105°C Embossed T/R
Avnet Japan
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20%( 10 X 10.5mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors, 35V, 330µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 4141
Cap, 330Uf, 35V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:0.06Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Fp Series; Product Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEEFP1V331AV