Panasonic EEE-FK1C101AV
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页7 年前
Panasonic
Electro Sonic
TME
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
描述
Panasonic EEEFK1C101AV - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Cap Aluminum 100uF 16V 20% Solder Pin Cylindrical 0.36 Ohm 240mA 2000 hr 105°C Paper T/R
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitors, 16V, 100µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
100¦ÌF 16V ¡À20% 360m¦¸@ 100kHz 2000h@ 105¡ãC 156mA@ 120Hz,240mA@ 100kHz 6.6mm*6.6mm*6.4mm
Cap, Aec-Q200, 100Uf, 16V, Alu Elec, Smd; Ae Capacitor Case:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage Rating:16V; Esr:0.36Ohm; Product Range:Fk Series; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEEFK1C101AV