Panasonic ECWU2222JC9
1913 (4833METRIC) Film Capacitor Ecw-u(c) 250V 2200PF ±5% 0.189LX0.130W 4.80MMX3.30MM
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页10 年前
Datasheet13 页15 年前
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2001-12-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2025-12-26
LTD Date2026-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECWU2222V16
Film Capacitor, Polyethylene Naphthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Surface Mount, 1913
PanasonicECW-U4222V17
1913 (4833Metric) FILM CAPACITOR ECW-UC(V17) 400V 2200pF ±5% 0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
Cornell DubilierFCN1206A222J-H2
Film Capacitor, Polyethylene Naphthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECW-U1222JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECW-U(X) 100V 2200pF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cornell DubilierFCP0805H222J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
Yageo GroupLDEQD1220KA5N00
2220 (5750Metric) FILM CAPACITOR LDE 250V 2200pF 卤10% 0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm
描述
Film Capacitor, Polyethylene Naphthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Surface Mount, 1913
Panasonic ECWU2222JC9 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 250V, 0.01µF, -55 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR, 0.0022UF, 5%, 250VDC, SMD; Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polyethylene Naphthalate (PEN); Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:1913 [4833 Metric]; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:4.8mm; External Length / Height:1.4mm; External Width:3.3mm; Termination Type:SMD
Capacitor Film Pen, 2200Pf, 5%, 250V, 1913; Dielectric Type:Metallized Pen Stacked; Capacitor Case/Package:1913 [4833 Metric]; Capacitance:2200Pf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):125V; Voltage(Dc):250V; Humidity Rating:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-U2222JC9