Panasonic ECW-H8153HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
JRH Electronics
Newark
Panasonic SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.90%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ECW-H8153HA 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2009-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupR413I215000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR413I2150JE00M
Cap Film 0.015uF 1000V PP 20% (18 X 5 X 11mm) Radial 15mm 110°C (Alt: R413I2150JE00M)
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR73PI21504000J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.015uF, Through Hole Mount
Epcos B32620 15nF Polypropylene Film Capacitor 400VAC; 630VDC +/-10%; Thru Hole
描述
Radial FILM CAPACITOR ECW-H(A) 800V 0.015muF ±3% 0.606Lx0.244W 15.40mmx6.20mm
Cap Film 0.015uF 800VDC PP 3% 15.4 X 6.2 X 10.6mm Radial 12.5mm Bulk
Panasonic ECWH8153HA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 2000V, 0.0012µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor;ECWH(A),Radial,Metallized PP Film800VDC,0.015uF,3%,Blk ST
CAPACITOR FILM PP, 0.015UF, 3%, 800V, RADIAL; Capacitance:0.015µF; Capacitance Tolerance:± 3%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:800V; Life Time @ Temperature:(Not Applicable); Lead Spacing:12.5mm ;RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.015µF, 800V, 3%, PP; Capacitance: 15000pF; Voltage Rating: 800V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 3%; Product Range: -; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Leaded;
CAPACITOR, 800V, 15NF, 3%; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.015µF; Capacitance Tolerance:± 3%; Voltage Rating:800V; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:12.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; External Depth:6.2mm; External Length / Height:15.6mm; External Width:15.4mm; Lead Diameter:0.6mm; No. of Pins:2; Series:ECWH