Panasonic ECW-H16563JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 56uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Panasonic
Datasheet6 页10 年前
Newark
Master Electronics
TME
3 个月趋势:
-0.87%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECW-H12563JV
Cap Film 0.056uF 1250V PP 5% (28 X 11.5 X 20mm) Radial 25mm 105C Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount, 6924
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount
Yageo GroupF450DD563J630C
Yageo GroupF426AK563J400C
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount
描述
Radial FILM CAPACITOR ECW-H(V) 1.6kV 0.056muF ±5% 1.102Lx0.630W 28.00mmx16.00mm
Capacitor;ECWH,Met Polyprop Film Cap,Radial,1600VDC,0.056uF,5%,Blk ST
Cap Film 0.056uF 1600V PP 5%( 28 X 16 X 24.5mm) Radial 25mm 105C Bag
ECWH (V) Series 1600 V 0.056 uF ±5% Metallized PP Film Capacitor
Panasonic ECWH16563JV - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 1000V, 0.0024µF, -25 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR FILM PP, 0.056UF, 5%, 1600VDC,; CAPACITOR FILM PP, 0.056UF, 5%, 1600VDC, RADIAL; Product Range:PANASONIC - ECWH(V) Series; Capacitance:0.056µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1600V; Lead Spacing:25mm