Panasonic ECW-H16103JV
Capacitor; ECWH, Met Polyprop Film Cap, Radial, 1600VDC, 0.01uF, 5%, Blk ST
数据表
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet14 页13 年前
Newark
JRH Electronics
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 0.01UF, 700V, 5%, RADIAL
Yageo GroupPHE450SB5100JR06
Cap Film 0.01uF 2000V PP 5%( 18 X 6.5 X 12.5mm) Radial Wound 15mm 105C Bulk
Yageo GroupR75UI21004030J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C103J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR73TN2100SE00J
Cap Film 0.01uF 1600V PP 5% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 105C Bulk
描述
Capacitor Film 0.01uF 1600VDC PP 5% 23 X 8 X 16.5mm RDL 20mm Bulk
ECWH Series 1600 V 0.01 uF ±5 % LS=20 mm Metallized Polypropylene Film Capacitor
CAPACITOR FILM PP, 0.010UF, 5%, 1600VDC,; CAPACITOR FILM PP, 0.010UF, 5%, 1600VDC, RADIAL; Product Range:PANASONIC - ECWH(V) Series; Capacitance:0.010µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1600V; Lead Spacing:20mm