Panasonic ECW-F2W684JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页10 年前
Farnell
Arrow Electronics
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2008-08-29
相关零件
PanasonicECW-FD2W684J
PanasonicECW-FD2W684J4
PanasonicECW-FD2W684JB
Cap Film 0.68uF 450V PP 5% (17.5 X 6.7 X 14.9mm) Radial 7.5mm 110C Bulk
Yageo GroupR46KR368000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KR368050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
描述
Capacitor;ECWF(A),Met Polyprop Film Cap,Radial,450VDC,0.68uF,5%,Bulk ST
Radial FILM CAPACITOR ECW-F(A) 450V 0.68muF ±5% 0.713Lx0.295W 18.10mmx7.50mm
Cap Film 0.68uF 450V PP 5% (18.1 X 7.5 X 12.1mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Avnet Japan
ECWF Series 450 V 0.68 uF ±5 % LS=15 mm Metallized Polypropylene Film Capacitor
Panasonic ECWF2W684JA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 250V, 0.39µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Cap, 0.68Μf, 450V, 5%, Pp; Capacitance:0.68Μf; Voltage Rating:450V; Capacitor Dielectric Type:Pp (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:Ecwf(A) Series; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECWF2W684JA