Panasonic ECO-S1EA472AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页24 年前
DigiKey
Factory Futures
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2000-12-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-03-31
LTD Date2005-06-30
相关零件
Cornell Dubilier381LX472M025H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU1E472MELZ
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1610mA 3000h 105C Bulk
United Chemi-ConEGPD250ELL472ML25H
GPD Series 25 V 4700 uF 135°C Ø16x25mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconUPS1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEGPD250ELL472MK35H
PanasonicECA-1EM472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1500mA 2000h 85°C Bulk
描述
CAPACITOR 4700UF 25V ELEC TSHA
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP