Panasonic ECH-U1H224GX9
Capacitor; ECHU, SMD, Stack Met PPS Film Cap, 50VDC, 0.22uF, 2%, 0805, Cut Tape
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet2 页10 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+69.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Cornell DubilierFCP2416H224J-D4
Cap Film 0.22uF 50V PPS 5% (6 X 4.1 X 2.8mm) Stacked 125C T/R
Cornell DubilierFCP2416H224G-D4
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.22uF, Surface Mount, 2416
PanasonicECH-U1224GCV
Cap Film 0.22uF 100V PPS 2% (7.1 X 6.3 X 4.8mm) SMD 105C T/R
Cap Film 0.22uF 63V PPS 5% (7.2 X 4.5 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 150C Automotive Bulk
PanasonicECH-U1224JCV
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,100VDC,0.22uF,5%,2825,Cut Tape
PanasonicECPU1C224MA5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECP-U(A) 16V 0.22muF ±20% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
描述
ECHU(X) Series 50 V 0.22 uF ±2 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Cap Film 0.22uF 50V PPS 2% (6 X 4.1 X 2.8mm) SMD 125°C T/R
2416 (6041Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 0.22muF ±2% 0.236Lx0.161W 6.00mmx4.10mm
Film Capacitor, Plastic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.22uF, Surface Mount, 2315
Panasonic ECHU1H224GX9 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
±2% 50V 220nF -55℃~+125℃ PPS(PPS) 2416 Film Capacitors ROHS
Film Chip Capacitor, 50V, 0.012µF, -55 to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor Temperature range: -55 ... 125 °C Capacitance tolerance: ±2% Dielectric: PPS Series: ECHU(X) Capacitance: 220 nF Rated voltage: 50 VDC
Film Capacitor, 0.22Uf, 50V, 2%, Smd, Full Reel; Dielectric Type:Metallized Pps Stacked; Capacitor Case/Package:2416 [6041 Metric]; Capacitance:0.22Μf; Capacitance Tolerance:± 2%; Voltage(Ac):30V; Voltage(Dc):50V; Lead Spacing:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECH-U1H224GX9.