Panasonic ECH-U1C332JX5
Capacitor; ECHU, SMD, Stack Met PPS Film Cap, 16VDC, 0.0033uF, 5%, 0805, Cut Tape
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页13 年前
Datasheet2 页10 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+14.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Cornell DubilierFCP0805C332J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECHU1H332JX5
Cap Film 0.0033uF 50V PPS 5% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
Cornell DubilierFCP1206H332J-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1H332GX5
ECHU(X) Series 50 V 0.0033 uF ±2 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
PanasonicECH-U1C332GB5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 0805
Cornell DubilierFCP1206H332G-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 1206
描述
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 3300pF 卤5% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Cap Film 0.0033uF 16V PPS 5% (2 X 1.25 X 0.9mm) SMD 125°C T/R
ECHU(X) Series 16 V 0.0033 uF ±5 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
CAPACITOR ALUM ELEC, 3300PF, 16V, 5%, SMD; Capacitance:3300pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide (PPS); Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:500 hours @ 85°C; Capacitor Terminals:SMD