Panasonic ECA-2CM471
Cap Aluminum 470uF 160V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 1440mA 2000h 85°C Bulk
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页7 年前
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ECA-2CM471 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
470uF 200V ±20% 1.27A@120Hz Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPZ2D471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 200V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUVK2D471MRD
470uF 200V 卤20% 1.3A@120Hz Plugin,D22xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMH201VNN471MQ30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1410mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMQ201VSN471MP30S
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1450mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier381LQ471M200H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 200V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
描述
Panasonic ECA2CM471 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 470uF 160V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 1440mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 470uF, 160V, -25 to 85¡C
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470UF 160V ALUM LYTIC RADIAL
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 20%, 160V, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):160V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Series Name:M RoHS Compliant: Yes