Panasonic DS1E-SL-DC12V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
DigiKey
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
相关零件
PanasonicDS1E-M-DC12V
Relay; 2 A (DC/AC) (Switching), 3 A (DC/AC) (Carrying); 220 VDC, 250 VAC; 70 de
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
SIGNAL RELAY, SPDT, 24VDC, 3A, PCB; Coil Type:DC; Contact Configuration:SPDT; Co
Electromechanical Relay SPDT 3A 24VDC 1.44KOhm Through Hole
Electromechanical Relay SPDT 3A 3VDC 45Ohm Through Hole
描述
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 1 Coil Latching, Gold Contact
Power/Signal Relay, SPDT, Latched, 0.008A (Coil), 12VDC (Coil), 90mW (Coil), 2A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
SIGNAL RELAY, SPDT, 12VDC, 2A, PCB; Coil Type:DC; Contact Configuration:SPDT; Contact Current Max:2A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:12V; Relay Mounting:Through Hole; External Depth:15mm;RoHS Compliant: Yes