Panasonic DK1A-12V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 12VDC 720Ohm Through Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页9 年前
Factory Futures
Electro Sonic
Panasonic
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.42%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic DK1A-12V-F 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicDK1A-L2-12V-F
PanasonicDK1A-L-12V-F
DK Series 10A SPST 12VDC Through Hole Miniature Single Coil Latching Power Relay
PanasonicDK1A-12V
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 12VDC Coil Through Hole
TE Connectivity1461403-4
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO(18.2mm 10.2mm 14.7mm) THT
TE Connectivity2-1419129-5
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 8A SPST-NO (18.2x10.2x14.7)mm THT Miniature Relay
TE Connectivity / AMP4-1393239-7
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO (29mm 12.7mm 15.7mm) THT
描述
DK Series 10 A SPST 12 VDC Through Hole Miniature Single Side Stable Power Relay
12V AgSnO2 10A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin Power Relays ROHS
RELAY, MINIATURE, PC MOUNT, 1 FORM A, SINGLE SIDE STABLE, POWER RELAY, 5V
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Through Hole-Straight Mount
Power Relay; Series:DK; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:720ohm; No. of Poles:1; Contacts:SPST-NO; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:10A; Coil Power VDC:200mW; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY 12V; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:720ohm; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Type:DC, Monostable; Coil Current:16.6mA; Nom Operating Power:200mW; Relay Mounting:PCB; External Height:9.7mm; External Width:20mm; External Depth:12.5mm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Contact Configuration:SPST-NO; Contact Current AC Max:10A; Contact Current DC Max:16.6mA; Contact Voltage AC Max:250VAC; Contact Voltage DC Max:30VDC; External Length / Height:9.7mm; Mounting Type:PC Board; No. of Poles:1; Series:DK