Panasonic DE1A1B-12V
Power Relay SPST-NO/SPST-NC 250VAC 12VDC PC Pins Through Hole Tube
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页9 年前
Newark
Panasonic
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+414%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic DE1A1B-12V 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicDE1A1B-L2-12V
AgSnO2 12V 1A+1B(SPST-NO+SPST-NC) DIP,12.5x25mm Magnetic Latching Relays ROHS
PanasonicDE1A-12V
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 12VDC Coil Through Hole
PanasonicDE2A-12V
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V / General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 12VDC Coil Through Hole
TE Connectivity1461403-4
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO(18.2mm 10.2mm 14.7mm) THT
TE Connectivity2-1419129-5
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 8A SPST-NO (18.2x10.2x14.7)mm THT Miniature Relay
Miniature Power PCB Electromechanical Relay SPST-NO 8A 12VDC 627Ohm Through Hole
描述
12V AgSnO2 8A 1A+1B(SPST-NO+SPST-NC) DIP,12.5x25mm Power Relays ROHS
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO/SPST-NC(25x12.5x12.5)mm THT
Compant High-Insulation Power Relay, Polarized, 10A
General Purpose Relay, De Series, Power, Non Latching, Spst-No, Spst-Nc, 12 Vdc Rohs Compliant: Yes |Panasonic DE1A1B-12V
Power/Signal Relay, 1 Form A,b, DPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 8A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
POWER RELAY, SPST-NO/NC, 12VDC, 8A, THD; Contact Configuration: SPST-NO, SPST-NC; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 8A; Product Range: DE Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 4