Panasonic HL2-HTM-DC48V
HL2 w/cadmium contact discontinued. Use HL2-HTM-DC48V-F
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet6 页18 年前
Datasheet5 页19 年前
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicHL2-HP-DC48V
HL2 w/cadmium contact discontinued. Use HL2-HP-DC48V-F
PanasonicHL2-H-DC48V
Power Relay 48VDC 10A DPDT(27.2x20.8x41.75)mm Socket
PanasonicHL2-H-DC48V-F
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.019A (Coil), 48VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
TE Connectivity / AMP4-1419111-3
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.016A (Coil), 750mW (Coil), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.019A (Coil), 48VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
PanasonicHC2-HTM-DC48V
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.019A (Coil), 48VDC (Coil), 900mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount