onsemi NVF3055-100T1G
N−Channel Power MOSFET 60V, 3A, 110mΩ Automotive Version of the NTF3055-100
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
Upverter
onsemi
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NVF3055-100T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-07-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 3A Ta 3A 2.1W 13ns
Transistor MOSFET N-CH 60V 3A 4-Pin (3+Tab) SOT-223 T/R
Single N-Channel Logic Level Power MOSFET 60V, 3A, 120mΩ Automotive Version of the NTF3055L108
Trans MOSFET P-CH 60V 2.9A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
InfineonBSP320SL6327
Trans MOSFET N-CH 60V 2.9A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
描述
NVF3055-100T1G N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 3 A, 60 V, 3 + TAB-PIN SOT-223
Trans MOSFET N-CH 60V 3A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Single N-Channel 60 V 2.1 W 22 nC Silicon Surface Mount Mosfet - SOT-223
Small Signal Field-Effect Transistor, 3A I(D), 60V, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-261AA
MOSFET, AEC-Q101, N-CH, 60V, SOT-223; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 3A; Drain Source Voltage Vds: 60V; On Resistance Rds(on): 0.088ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3V; P