onsemi NTD3055-094T4G
N-Channel 60 V 94 mOhm 48 W Tab Mount Power MOSFET - TO-252-3
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet10 页0 年前
IHS
Upverter
onsemi
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NTD3055-094T4G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
N-Channel Power MOSFET 50V, 14A, 100mΩ
Tube Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 14A Tc 14A 48W 17ns
Single N-Channel Logic Level Power MOSFET 60V, 12A, 104mΩ
Single N-Channel 60 V 0.1 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
STMicroelectronicsSTD10P6F6
P-channel -60 V, 0.13 Ohm typ., -10 A STripFET F6 Power MOSFET in DPAK package
STMicroelectronicsSTD12NF06LT4
Automotive-grade N-channel 60 V, 0.08 Ohm typ., 12 A STripFET II Power MOSFET in a DPAK package
描述
NTD3055-094T4G N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 12 A, 60 V, 3-PIN DPAK
N Channel Mosfet, 60V, 12A, D-Pak; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:12A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.9V Rohs Compliant: Yes |Onsemi NTD3055-094T4G.