onsemi NSV40300MZ4T1G
3.0 A, 40 V Low VCE(sat) PNP Power Bipolar Junction Transistor AEC-Q101 Qualified
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页12 年前
Master Electronics
onsemi
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.32%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NSV40300MZ4T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
NSS40300 Series 40 V 3 A 2 W SMT PNP Bipolar Power Transistor - SOT-223
TRANS PNP 40V 3A SOT223 / Bipolar (BJT) Transistor PNP 40 V 3 A 160MHz 2 W Surface Mount SOT-223 (TO-261)
NSS Series 100 V 2 A Surface Mount Low Vce PNP Transistor - SOT-223
描述
Trans GP BJT PNP 40V 3A 2000mW Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
400mV@ 300mA,3A PNP 2W 6V 100nA 40V 40V 3A SOT-223 6.5mm*3.5mm*1.57mm
40V 2W 3A 175@1A1V 160MHz PNP 400mV@3A300mA -55¡Í~+150¡Í@(Tj) SOT-223 Bipolar Transistors - BJT ROHS
Low V CE(sat) Transistor, PNP, 40 V, 3.0 A