onsemi NGTB25N120LWG
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 192000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Obsolete
数据表和文档
Upverter
Datasheet9 页13 年前
IHS
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NGTB25N120LWG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-04-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2017-06-23
LTD Date2017-12-23
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Infineon IGW25N120H3FKSA1 IGBT, 50 A 1200 V, 3-Pin TO-247, Through Hole
1200V UltraFast Discrete IGBT in a TO-247 package with Ultra-Low Vf Diode
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 428000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
International RectifierIRG7PH35UD1-EP
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 385000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 60A 384000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
描述
ON SEMICONDUCTOR - NGTB25N120LWG - IGBT, 1200V, 25A, FS1, TO-247-3
Insulated Gate Bipolar Transistor, 50A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
IGBT N-CH 1200V 50A FS 1.85V TO247
IGBT, 1200V, 25A, FS1, TO-247-3; DC Collector Current: 50A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.85V; Power Dissipation Pd: 192W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pin