onsemi NGTB15N120FL2WG
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 30A 294000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Master Electronics
onsemi
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.30%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 30A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
InfineonIRG4PH40KPBF
1200V UltraFast 4-20 kHz Discrete IGBT in a TO-247AC package, TO247-3, RoHS
IGBT 1200V 30A 333W TO247-3 / Trans IGBT Chip N-CH 1200V 30A 333000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
International RectifierIRG7PH28UD1PBF
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 30A 3-Pin TO-247AC Tube
STMicroelectronicsSTGWA15M120DF3
Trench gate field-stop IGBT, M series 1200 V, 15 A low loss
描述
NGTB15N120: 1200 V 30 A 294 W Through Hole Field Stop II IGBT - TO-247-3
IGBT 1200V 15A SOLAR/UPS 1200V/15A VERY FAST IGBT FSII TO-247
TRANSISTOR, IGBT, 1.2KV, 30A, TO-247; DC Collector Current: 30A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 2V; Power Dissipation Pd: 294W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Transistor Case Style: TO-247; No. of P
Igbt, Single, 1.2Kv, 30A, To-247; Continuous Collector Current:30A; Collector Emitter Saturation Voltage:2V; Power Dissipation:294W; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv; No. Of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:175°C; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NGTB15N120FL2WG