onsemi NCV86601BD33R2G
LDO Regulator, 150 mA, Low Dropout, Low Iq 3.3 V, (8 ms to 128 ms)
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页6 年前
SHENGYU ELECTRONICS
onsemi
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2016-05-06
LTD Date2016-11-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 150 mA, Low Dropout, Low Iq 3.3 V, (8 ms to 32 ms)
NCV8668 Series 5 V 150 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOIC-8
60dB(100Hz) 43¦ÌA Fixed 150mA 1 3.3V 4.5V 3.3V 40V 600mV@ 150mA 10 mV 20mV SOIC-8 , 1.5mm
Texas InstrumentsLM9076BMA-3.3/NOPB
60dB(120kHz) 45¦ÌA Fixed 150mA 1 3.3V 5.35V 3.3V 40V 250mV@ 150mA 60mV 35mV SOIC-8 1.5mm
STMicroelectronicsL5150CSTR
Automotive 5V Low Dropout Voltage Regulator, SO-8, RoHS, Tape and Reel
STMicroelectronicsL5150CS
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.5V Dropout, BICMOS, PDSO8
描述
NCV86601BD33R2G, LDO VOLTAGE REGULATOR,150MA,3.3V +/-2%,4.5 TO 40 VIN,8-PIN SOIC
NCV8660B Series 0.15 A 3.3 V Fixed Output SMT Very Low Iq LDO Regulator - SOIC-8
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 8-Pin SOIC T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.6V Dropout, CMOS, PDSO8