onsemi NCV571MN12TBG
NCV571 Series 150 mA 1.2 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator- DFN-6
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页6 年前
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV571MN12TBG 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Voltage Regulator, Fixed, 1.7 V to 12 V in, 350 mV Drop, 1.2 V / 150 mA out, DFN-EP, 6Pin
NCV571 Series 150 mA 0.9 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator- DFN-6
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Iq, Low Output
描述
LDO Regulator Pos 1.2V 0.15A Automotive 6-Pin DFN EP T/R
NCV571MN12TBG, LDO VOLTAGE REGULATOR, 150MA, 1.2 V 3%, 0 TO 12 VIN, 6-PIN DFN
Fixed Positive LDO Regulator, 1.2V, 0.45V Dropout, CMOS, PDSO6
NCV571 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 350mV 950mum 150mA -40C~125C
Ldo, Fixed, 1.2V, 0.15A, -40 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.7V; Input Voltage Max:12V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:1.2V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV571MN12TBG