onsemi NCV551SN50T1G
NCV551 Series 150 mA 5 V Fixed Output CMOS Low Iq LDO Voltage Regulator-TSOP-5
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet13 页6 年前
IHS
HQonline
Master Electronics
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV551SN50T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
NCP551 Series 150 mA 5 V Fixed Output CMOS LDO Voltage Regulator- TSOP-5
NCP551 Series 150 mA 3 V Fixed Output CMOS LDO Voltage Regulator- TSOP-5
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-Low Iq Vout: 2.8 V
描述
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-Low Iq Vout: 5.0 V
LDO Regulator Pos 5V 0.15A 5-Pin TSOP T/R Automotive AEC-Q100
芯片, 稳压器, LDO, 固定, AEC-Q100, 5V, 0.15A, TSOP-5;
NCV551SN50T1G, ANA 5.0V LOW DROP OUT REG | ON Semiconductor NCV551SN50T1G
onsemi LDO, 5 V, 600 (Short Circuit)mA, , TSOP, , 5
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.15V Dropout, CMOS, PDSO5
Ic, volt Regulator, fixed,+5V, cmos, tsop,5Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV551SN50T1G
NCV551 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 40mV 1mm 150mA -40C~125C
LDO, FIXED, AEC-Q100, 5V, 0.15A, TSOP-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 6V; Input Voltage Max: 12V; Fixed Output Voltage Nom.: 5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m