onsemi NCV33375ST1.8T3G
NCV33375 Series 1.8 V 300 mA SMT Low Dropout Voltage Regulator - SOT-223
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet17 页4 年前
Datasheet13 页6 年前
onsemi
Augswan
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
MicrochipMIC5209-5.0YS
MIC5209 Series 5 V Fixed Output 500 mA SMT Low-Noise LDO Regulator - SOT-223
MicrochipMIC5200-5.0YS
MIC5200 Series 5 V Fixed Output 100 mA SMT Low Dropout Regulator - SOT-223
LDO Regulator Pos 5V 0.25A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
100mA 67dB@(100Hz) null 5V positive 45V SOT-223 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.25V Min, 5.5V Max, 1.4V Dropout, BIPolar, PDSO4
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC 0C~70C 1.5A 6.5mm 1.05V
描述
LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
LDO Regulator, 300 mA, Ultra-Low Iq, High PSRR
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.4V Dropout, BIPolar, PDSO4
75dB(120Hz) 200¦ÌA fixed 300mA 1 1.8V 2.5V 1.8V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOT 6.5mm*3.5mm*1.57mm
300 mA, Low Dropout Voltage Regulator with On/Off Control
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT-223
LDO Voltage Regulators 300 mA 1.8V LOW DRO
NCV33375 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 260mV 6.5mm 300mA -40C~125C