onsemi NCP717BMX285TCG
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, No Active Discharge
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页10 年前
Augswan
onsemi
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, Active Discharge Rdis=120 Ohms
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, Active Discharge Rdis=1.2kOhms
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.8V, Active Discharge Rdis=1.2kOhms
Texas InstrumentsLP5907UVX19/NOPB
250-mA, low-noise, high-PSRR, ultra-low-dropout voltage regulator with low IQ and enable
Texas InstrumentsTLV70212DBVT
300-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70218DBVT
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 2.85V, 0.265V Dropout, PMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.85V 0.3A 4-Pin XDFN EP T/R
IC REG LINEAR 2.85V 300MA 4-XDFN
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 175mV 0.65mm 300mA -40C~125C TJ